Кайбыч районы прокуратурасы хөкем ителгән кешене төзәтү эшләре рәвешендә иректән мәхрүм итүгә алыштыру турындагы күрсәтмәне хуплады

2022 елның 16 мае, дүшәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе Кама Тамагы муниципальара филиалының төзәтү эшләре рәвешендә хөкем ителгән җәзаны иректән мәхрүм итүгә алыштыру турындагы күрсәтмәсен хуплады.
Кайбыч район судының 2021 елның 28 декабрендәге карары белән Федоровское авылында яшәүче бер ханым РФ ҖК 157 маддәсенең 1 өлеше буенча 8 айга төзәтү эшләренә хөкем ителгән.
Шуның белән бергә, хөкем ителгән зат, җинаять-башкарма инспекциясенә учетка куелганнан соң, җәзаны үтәтү шартларын һәм тәртибен берничә тапкыр бозды, шуңа бәйле рәвештә, аңа җәзаны катгыйрак төргә алыштыру турында кисәтүләр бирелде. Әмма хөкем ителүче әлеге профилактик чараларга каршы чыкты.
Район прокуратурасы вәкиленең тәкъдимне канәгатьләндерү зарурлыгы турындагы фикерен исәпкә алып, суд хөкем ителгән кешене төзәтү эшләре рәвешендә җәзаның туктаусыз өлешен колония - поселениегә озатып, 2 айга 16 көнгә иректән мәхрүм итү рәвешендә алыштырган.

Кайбыч районы прокуратурасы

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: